Izolace teras

Provádíme izolace - terasy, balkony a lodžie jsou nedílnou součástí bytu či domu, avšak z hlediska hydroizolace často zanedbané a opomínané. Tvoří samostatnou kapitolu..

 

 

PVC folie PROTAN GT 2,4mm PVC folie přítížena dlažbou a kačírkem

 

 

 

 

 

                                   PVC folie PROTAN GT 2,4mm                                                PVC folie přítížena dlažbou a kačírkem                            

Odmrzlá dlažba, rozpraskaný potěr, zatékání do obytných prostor ba i narušení statiky konstrukce, jsou nejčastějšími problémy, které vyžadují odbornou konzultaci a rychlou nápravu. Nejen hydroizolační vlastnosti materiálu, ale i nadměrný pohyb osob, nároky na údržbu a estetiku, jsou jedny z důvodů, kterými se musíme zabývat při výběru vhodného hydroizolačního systému pro Vaši spokojenost.

K izolování teras, balkónů a lodžií se nejčastěji používají stěrkové izolace, asfaltové pásy nebo hydroizolace z PVC, která jsou následně zakryta dalším souvrstvím (betonový potěr, dlažba). Ty mají chránit samotnou hydroizolační vrstvu, ale zejména však vytvořit takový estetický dojem, který je zajímavý pro investora a uživatele budovy.

Problémem u tohoto typu hydroizolace je, že nejčastější ochrannou vrstvou nanesenou na hydroizolaci je betonový potěr. Po takovém uzavření plochy je nutné, abychom si byli jisti, že hydroizolační vrstva je provedena v takové kvalitě a tak kvalitním materiálem, že nebude potřeba se k ní nikdy vracet. Bohužel, realita bývá drasticky odlišná. Velmi často dochází již po několika letech k zatékání a sanace je potom velmi obtížná.
 

Hydroizolace z PVC

Stále větší oblibě se těší hydroizolace z PVC. Nejen díky svým hydroizolačním vlastnostem, ale i velmi dobré opracovatelnosti detailů se jeví jako jedno z nejoptimálnějších řešení, které dnešní trh nabízí. Snadná údržba, příjemný vzhled i rychlá pokládka, jsou hlavními důvody rostoucí poptávky po aplikaci hydroizolační vrstvy z PVC.

Hydroizolace z PVC        Hydroizolace z PVC

Pro terasy, balkony a lodžie je určena PVC folie Protan GT o síle 2,4mm (běžná tloušťka folie pro střešní konstrukce je 1,2 – 1,5mm), která je opatřena protiskluzovou úpravou a dodávána v základních odstínech světle šedé, tmavě šedé a tmavě zelené barvy, včetně klempířských prvků. Hlavní předností zesílené folie je zvýšená odolnost proti mechanickému poškození (pohyb osob, použití či manipulace se zahradním nábytkem apod.)

Ne vždy izolace z PVC folie tvoří finální vrstvu, z estetických důvodů ji můžeme zakrýt dlažbou, která je kladena na podložkách, dřevěnými rošty nebo kobercovým trávníkem. Mezi hlavní výhody těchto systémů patří zejména jednoduchá montáž krycí vrstvy, snadná možnost případné opravy a jednoduché nároky na údržbu.

PVC folie zakryta dřevěným roštem        PVC folie zakrytá betonovou dlažbou na terčích

   PVC folie zakryta dřevěným roštem                            PVC folie zakrytá betonovou dlažbou na terčích


Terasy s tepelnou izolací

Zvyšování cen energií se stále více projevuje ve všech odvětvích stavebnictví, proto i tepelná izolace teras je dnes standardní záležitostí. Terasa je vystavena zvýšenému pohybu osob, proto výběr z tepelně izolačních hmot je značně omezen. Zvýšeným nárokům na pevnost v tlaku (abychom zamezili prošlápnutí), vyhovuje tepelně izolační vrstva z extrudovaného polystyrenu. Jeho velmi dobrá únosnost v tlaku, výborné tepelně izolační vlastnosti, minimální nasákavost to vše ho přímo předurčuje k izolaci teras. O použití expandovaného polystyrénu lze uvažovat pouze tehdy, pokud bude jako krycí vrstva polystyrenu použit betonový potěr a následná hydroizolační vrstva.

PVC folie PROTAN GT 2,4mm        PVC folie PROTAN GT 2,4mm

       PVC folie PROTAN GT 2,4mm                                                     PVC folie PROTAN GT 2,4mm

 

Realizované zakázky

Fotogalerie-strechy

Prohlédněte si střechy, které jsme opravili, natírali, měnili střešní krytinu apod. Realizovali jsme již stovky zakázek, prohlédněte si naši fotogalerii!

P1050577   P1120368   P1060785   P1120570

Ploché střechy

DSC 9676

Jsme specialisté na ploché střechy - zatravněné střechy, parkoviště, terasy, provozní střechy jednoplášťové i dvouplášťové.

P1130942   P1140133    P1140155   P1130476

BíléStřechy.cz

Bile-strechy

Hydroizolační nátěry střešních měkčených PVC fólií,  prodlužujících výrazně jejich životnost. Ušetřete za údržbu střechy !

2   3   4   1